Realizace malby na zdi

Filmové motivy a další malby v interiéru

Majitel domu si přál vymalovat dětské pokoje, ložnici a stěny kolem schodiště. Děti si samy zvolily motivy, které je budou těšit – vybraly si svoje sportovní vzory/idoly. Vše ostatní chtěl klient vymalovat filmovými motivy, které jsou blízké jeho srdci, protože je velký filmový fanoušek. 
Doba vyhotovení: 5 týdnů. Lokalita: Praha – Písnice Rok: 2023

Džungle na trafostanici v Boskovicích

Město Boskovice ve spolupráci s EG.D / E.ON vyhlásilo soutěž o nejzajímavější grafický návrh trafostanice, včetně jeho realizace. Lidé vybírali z 9 autorů, zvolili džungli. Snad i proto, že je vedle školka, škola a dětské hřiště a děti mají zvířata rády…
Doba vyhotovení: 8 dní. Lokalita: ul. Komenského, Boskovice Rok: 2023

Stará Praha a pražské památky v restauraci

Karlův most, Pražský hrad, katedrála sv. Víta, Muzeum, Zlatá ulička, Čertovka, Národní divadlo, Malostranské náměstí, kostel sv. Mikuláše, Petřínská rozhledna, Staroměstské náměstí. Všechny významné pražské památky “za starých časů” jsou k vidění v tradiční české restauraci U Mlynáře, kterou hojně navštěvují turisté. 
Doba vyhotovení: 4 týdny. Lokalita: Nerudova 213/18, Praha – Malá Strana Rok: 2023

Výmalba venkovních zdí na statku

Výjevy ze života na statku v minulých dobách, včetně zobrazení konkrétních osob, jsou namalovány na fasádě bývalého statku. Majitel tímto odkazuje na historii statku, který se v současné době rekonstruuje, ale už se jako statek nevyužívá.
Doba vyhotovení: 2 týdny. Lokalita: Lázy, Městečko Trnávka. Rok: 2023

Indonéská džungle ve vzdělávacím centru v Praze

Česká koalice pro ochranu biodiverzity sdružuje a pomáhá neziskovým organizacím chránit faunu a flóru po celém světě i v České republice. Vstupní místnost nově vznikajícího výchovně-vzdělávacího centra v Praze na Letné je vymalovaná jako indonéská džungle, protože
velká část projektů organizace se zabývá ochranou ohrožených živočišných druhů v Indonésii. Centrum bude určeno žákům základních a středních škol.
Doba vyhotovení: 5 týdnů. Lokalita: U studánky 332/32, Praha 7 (veřejně přístupné od 9/2023). Rok: 2023

Maradona a Messi - mistři světa 1986 a 2022 v jedné scéně

Ikonická scéna z roku 1986 se opakovala i v roce 2022. Argentinští fotbaloví králové se na této malbě “potkali” na jednom stadionu.
Doba vyhotovení: 4 dny. Lokalita: Sezemice (soukromé). Rok: 2023

Středověká Praha - malby na zdi v restauraci

Středověk, Praha v době Karla IV., středověká Praha…  Do podzemních prostor restaurace Orloj na Staroměstském náměstí v Praze jsem se pokusila přenést trochu historie na zdi a znázornit, jak to asi v minulosti vypadalo. Stavba Karlova mostu, tržiště na Staroměstském náměstí, konstrukce orloje a další motivy, které mají navodit dobovou atmosféru.  
Doba vyhotovení: cca 14 dní. Lokalita: Praha – Staroměstské nám. 550/18. Rok: 2022

Pražská ulice jako součást obývacího pokoje

Majitelé bytu – milovníci Prahy – si přáli malbu pražské ulice přes celou stěnu obývacího pokoje. Součástí stěny jsou i dvoje dveře, které jsou taktéž pomalovány, takže téměř nejsou vidět.  Malba měla být spíše umělecká než realistická, hlavní bylo  zachytit “duši” Prahy, pražských ulic. 
Doba vyhotovení: 5 dní. Lokalita: Praha – Vinohrady. Rok: 2022

Výmalba školní chodby

Zde je ukázka toho, jak se dá zútulnit prostředí školy. Malba na stěny byla realizovaná podle grafických návrhů, které jsem vypracovala (snažila jsem se respektovat grafický manuál/jednotný vizuální styl školy), tématicky jsem to pojala podle své fantazie.
Doba vyhotovení: cca 2 týdny. Lokalita: Educanet Praha – Chodov. Rok: 2022

Bazén u moře na pláži - 3D realistická iluzivní malba na zdi

Jako u moře si nyní u svého bazénu připadají obyvatelé rodinného domku ve Středočeském kraji. Přemýšleli, jak oživit nevzhlednou zídku vedle bazénu a našli originální řešní: realistickou malbu moře s pláží a palmami ve falešném výklenku zdi – tak, jak jsem jim motiv navrhla. S výsledkem jsou velmi spokojení.
Doba vyhotovení: 4 dny. Velikost zdi: 6 × 2,7 m. Lokalita: Velký Osek. Rok: 2022

Interiérová malba v kanceláři firmy

Rodinná společnost LB Bohemia se specializuje na výrobu zdravotních matrací. Syn zakladatele firmy si přál na zeď své kanceláře namalovat rodinný portrét –  vedení společnosti + loga. 
Doba vyhotovení: 4 dny. Velikost stěny: 5,5 × 2,5 m. Lokalita: Břeclav. Rok: 2022

Malba na venkovní hrubé zdi ve veřejném prostoru

Ošklivá posprejovaná zeď trápila majitelku budoucí kavárny, která má stát hned naproti zdi. Domluvila se s obcí na elegantním řešení – přemalování zdi něčím “hezkým”, co zaujme pohledy lidí v pozitivním slova smyslu. Oslovili mne, abych navrhla řešení a poté jej realizovala. Poslala jsem plno různých návrhů a vybrali si papouška – aru. Malba na hrubou zeď byla velmi náročná. Nakonec ale jeden den stačil k tomu, aby původní ošklivá zeď krásně prokoukla. 
Doba vyhotovení: 1 den. Velikost malby: 7 × 2,5 m. Lokalita: Husinec – Řež. Rok: 2022

Velkoformátová 3D malba na fasádu venkovského statku

Kování koně jako za starých časů, falešný průchod a okno, kamenitá zídka ve stylu italských domů – to byla představa majitelů statku v Kamenném Malíkově na Jindřichohradecku. Malba měla působit co nejvíce realisticky, jakoby 3D. Snad se zadání povedlo naplnit… 
Doba vyhotovení: 8 dní. Velikost malby: 30 m2. Lokalita: Kamenný Malíkov. Rok: 2022

Exteriérová malba na beton

Malby na betonové květináče v obchodní pasáži Delta v sídlišti Na Dědině
Doba vyhotovení: každý motiv 1 den. Lokalita: Praha. Rok: 2022

Noční džungle - malba na stěně v dětském pokoji

Do dětského pokoje pro 2-letého syna chtěli klienti především něco modrého. Téma nechali na mě. Jaké krásné zadání umožňující rozvinout moji kreativitu! Zvažovala jsem téma vesmíru, podmořský život ve stylu fantasy nebo v dětském stylu a noční džungli. Vyhrála noční džungle. Tohle je výsledek, kdy mi zadavatelé nechají volnou ruku. Malování a vymýšlení přímo na stěně mě natolik bavilo, že jsem si “hrála” poměrně dlouho – 5 dní. Džungle v životní velikosti bude pozorovatele bavit. Může v ní hledat živé tvory. Najde všechny? (nártoun,  hroznýš královský, 4 rejsci, leopard, prase babirusa, žába, ještěrka, tarantule, 3 páry svítících očí a možná i něco dalšího – hledejte!) Džungle je plá živých tvorů.
Doba vyhotovení: 5 dní. Velikost zdi: 4,5 × 2,6 m. Lokalita: Praha. Rok: 2022

Malba sportovců na stěnách posilovny

Stěžejním symbolem posilovny Mamba Gym Kladno je basketbalová legenda Kobe Bryant a jeho “mentalita Mamba”: “…být schopen neustále se snažit být tou nejlepší verzí sebe sama. Je to neustálá snaha snažit se být dnes lepší, než jsi byl včera.” Návštěvníci posilovny mohou na zdech vidět i další inspirující osobnosti ze světa sportu – crossfitového sportovce Mata Frasera a australskou vzpěračku Tiu-Claire Toomey.  Veliost zdí: 6×2,5m, 2×2m, 2×1m. Doba vyhotovení: 4 dny. Lokalita: Kladno, OC Central. Rok: 2022

Malba na zdi v dětském pokoji

K postýlce jednoroční holčičky si její maminka přála motiv, který pohladí po duši. Zvolila si lesy a kopce v mlžném oparu a strom v popředí přecházející větvemi na vedlejší stěnu. Protože měla celkem jasnou představu o kompozici i barevnosti, nebylo jednoduché ji naplnit. Ale nakonec se snad povedlo a maminka Kačenky je velmi spokojená. Věříme, že se Kačka bude v takovém pokojíčku cítit dobře. Zvolený motiv má i další výhodu – je vhodný i pro velkou slečnu. Budeme doufat, že Katku neomrzí ani za 10, 15 let. 🙂
Doba vyhotovení: 3 dny. Rok: 2022

Formule Ferrari F1 na zdi v garáži

Malba v garáži firmy nabízející vnitrostátní dopravní služby.
Lokalita:
okres Kladno. Velikost malby: 5 × 2,5 m. Doba vyhotovení: 2 dny. Rok: 2022

Interiérová malba v restauraci, nápisy

Výmalba restaurace podle přání majitelky.
Lokalita:
Blansko. Doba vyhotovení: 3-4 dny. Rok: 2022

Velkoformátová malba na štít domu v Mackovicích

Bývalý statek v Mackovicích na Znojemsku mnoho let chátral. Místní obyvatelé vzpomínají na dobu, kdy statek fungoval, byla zde hospodářská zvířata, lidé si sem chodili pro mléko… Poslední majitel však nechal statek zchátrat; vše, co bylo možné, rozebral a rozprodal. Dokonce zboural i sýpku z 18. století. Když statek převzali noví majitelé (jaro 2021), ihned se s vervou pustili do rozsáhlé rekonstrukce. Na zrekonstruovaný štít domu si přáli malbu navazující na tradici tohoto místa. Zvolili zemědělský motiv – orbu pole z dob našich předků. Plocha malby byla poměrně rozsáhlá: štít je 8 m vysoký a 12 m široký. Lešení mělo 4 patra. Při takto velké zdi je potřeba rozdělit plochu na čtverce, protože se nedá průběžně odstupovat a malbu kontrolovat. Malování proběhlo první listopadový týden, kdy už je docela chladno a větrno…  Nakonec malba trvala 8 dní a majitelé jsou s výsledkem velmi spokojení. Spokojení jsou i obyvatelé Mackovic –  prý tu mají konečně “něco krásného”.
Lokalita:
Mackovice (Znojemsko). Plocha malby: 55 m2Doba vyhotovení: 8 dní. Rok: 2021

Malba na betonové květináče v obchodní pasáži na sídlišti

Vlastník obchodní pasáže v pražském sídlišti Na Dědině chtěl oživit betonové šedivé prostory malbou na květináče. Podle reakcí kolemjdoucích snad malba splnila účel. Prý je to tam hned veselejší. 
Lokalita: Praha, sídliště Na Dědině. Doba vyhotovení: každý motiv jeden den. Rok: 2021 

Džungle pro aru - interiérová malba na zdi

Rocky (ara ararauna) celé dny koukal do holých, bílých zdí. Nyní je spokojený – má kolem sebe džungli i s kamarády papoušky.  Z džungle mají velkou radost i majitelé, kteří v pokoji ubytovávají hosty. Rohová realistická malba přes dvě stěny  navozuje skutečný dojem pobytu v džungli.  
Doba vyhotovení: 4 dny. Rok: 2021 

Malby na zdi v interiéru i exteriéru

Zpracuji jakýkoliv motiv na Vaše přání – v exteriéru i interiéru (především realistická a 3D malba, podle předlohy nebo vlastní návrhy)
Doba vyhotovení: 1–3 dny. Rok: 2021–22

Džungle v dětském pokoji

Je vidět, že džungle baví všechny – děti i dospělé. Tato malba vznikla pro dětský pokojík, kterému vdechla pohádkovou atmosféru.
Doba vyhotovení: 4 dny. Rok: 2021

Barevný dětský pokoj s duhou

Rodiče chtějí vždy pro své děti ten nejkrásnější pokoj, který by naplňoval jejich citlivou dušičku. Nejinak tomu bylo i v případě manželů žijících v Praze – Libni. V rámci kompletní rekonstrukce dětského pokoje se rozhodli, že stěnu oživí duhou, kterou si děti moc přály. Původně zamýšleli tapetu, ale nakonec zvolili stylovější řešení – malbu na zeď. Toto řešení umožnilo realizaci přímo na míru, a navíc jsme do malby zakomponovali i děti, které letí v horkovzdušném balónu. Malba se prováděla do “slepé mapy”, vynechala se místa, které měl později překrýt nový nábytek. Vše se nakonec povedlo přesně podle plánů. Nábytek do bílých ploch zapadl jako puzzle. Děti i rodiče byli z výsledku nadšeni. Malba celý pokoj barevně propojila a sjednotila a děti dostaly svůj vysněný svět.
Doba vyhotovení: 3 dny. Rok: 2021

Vesmír v dětském pokoji

Jak málo stačí, aby z holé bílé stěny vzniknul svět dětské (hlavně chlapecké) fantazie… Natřeme stěnu na tmavě modro, namalujeme planety, kosmonauty, mimozemšťánky, hvězdy, a najednou zeď krásně ožije a maximálně podpoří dětskou fantazii.  Zde bylo zapotřebí i zakomponovat světlo obdélníkového tvaru, což se vyřešilo snadno – vznikla z něj vesmírná loď, která večer efektně svítí. Dvouletý chlapeček byl ze svého nového vesmíru v pokoji nadšený.
Doba vyhotovení: 1 den. Rok: 2021

Dekorativní malba jílovými eko-barvami

Pro doladění celkové atmosféry ložnice navrhla interiérová designérka část stěny pojednat dekorativní malbou v pastelovém odstínu.  Majitelé bytu zvolili jako vhodnou dekoraci bambus/ bambusové listy. K realizaci jsem na jejich přání použila ekologické interiérové jílové barvy. Výsledná malba navozuje příjemný pocit z pobytu v přírodě a dotváří stylový interiér podle představ majitelů. 
Doba vyhotovení: 1 den. Rok: 2021

Džungle "pro papouška" v obývacím pokoji

Majitelka domku v Rudné u Prahy si přála džungli na stěně v obývacím pokoji, protože u stěny je umístěna klec papouška a tento motiv se jí jevil jako příhodný. Malovat džungli jsem si přála už dlouho, tak jsem měla radost, že si svůj sen mohu splnit. To jsem ještě netušila, jak velké zpestření to díky papouškovi bude. Karlík totiž asi dobře věděl, že džungle se maluje pro něj, a tak již od počátku bedlivě sledoval každý můj malířský počin a vše dozoroval ze strategického místa – mojí hlavy. Malování s papouškem na hlavě sice nebylo nejpohodlnější, ale výsledek nakonec dopadl ke spokojenosti všech. Asi i díky tomu, že papouškovi nebylo dovoleno dozorovat po celou dobu malby, ale jen občas. 😉
Velikost zdi: 4,8 × 2,5 m. Doba vyhotovení: 4 dny. Rok: 2021

Tank Tiger z 2. světové války "vjíždí" do pokoje (3D malba)

Tank vjíždějící do místnosti skrze probouranou cihlovou zeď – realisticky znázorněná scéna z 2. světové války. Takovou malbu přes celou zeď pracovny si přál již dlouhou dobu pan Dariusz, který se zajímá o zbraně a válečné stroje z 2. světové války.  Pan Dariusz byl s výsledkem nadmíru spokojený. Malba prý předčila jeho očekávání. Velikost zdi: 3,4 × 2,3 m. Doba vyhotovení: 3 dny. Rok: 2020 

Galaxie - nástěnná malba v dětském pokoji

Galaxie je přímo snové téma do dětského pokoje. Jiná dimenze, jiný svět, imaginativní prostor. Téma, které v dětech podněcuje fantazii. Protože galaxie je vizuálně nesmírně poutavá, zpracovala jsem ji poměrně realisticky. Je odlehčena motivem pejska letícího na raketě, což bylo přání majitelky pokoje – 11-ti leté Sofinky. Zobrazený pejsek je skutečný, je členem rodiny. Velikost zdi: 4 × 2,8 m. Doba vyhotovení: 2,5 dne. Rok: 2020 

Podmořský svět - nástěnná malba v pokoji

Majitel bytu si přál podmořský svět se žraloky, což pro mě byla doslova práce snů. Podmořský život mě vždy fascinoval a sama jsem měla to štěstí jej na vlastní oči pozorovat v tropických oblastech jihovýchodní Asie. Realistická malba na velké ploše zdi působí jako skutečnost. Člověk se v místnosti cítí jako skutečný průzkumník a pozorovatel podmořského života. Velikost zdi: 7×2,5 m. Doba vyhotovení: 5 dní (60 hod). Rok: 2020

Nástěnná venkovní malba na statku

Malba vyobrazuje zemědělskou činnost na přelomu 19. a 20. století, kdy se k orbě využíval pluh tažený voly nebo koňmi. Součástí malby je i nápis “U Nováků” zdobným písmem. Lokalita: Rozseč (okres Jihlava). Doba vyhotovení: 3 dny (30 hod). Rok: 2020

Reklamní malba na fasádě - Zvěřinové klobásy

Reklama pro stánek Zvěřinové klobásy. Jelikož se stánek nachází u velmi frekventované křižovatky, malba má upoutat pozornost projíždějících aut. Majitelé mi nechali volnou ruku, takže jsem malby sama navrhla. Stěna s motorkáři byla vytvořena na základě přání častých hostů – motorkářů. Volně jsem se inspirovala skutečnými hosty a jejich motorkami. Lokalita: Markvartice, Kasárna (okres Jihlava). Doba vyhotovení: 3-4 dny/1 stěna. Rok: 2020

Malba v interiéru restaurace Vyhlídka Třebíč

Dvě malby v interiéru restaurace, která se pyšní unikátním výhledem na město. Vevnitř chtěl majitel namalovat významné pamětihodnosti města Třebíč, na které mají hosté z terasy výhled. 1) Třebíčské náměstí s jeho dominantou – městskou věží přiléhající ke kostelu sv. Martina. a 2) Bazilika svatého Prokopa – významná a historicky nesmírně cenná sakrální památka, postavena v románsko-gotickém slohu. Prostory restaurace i její logo jsou laděny do hnědých tónů, čemuž jsem přizpůsobila i barevnost malby. Obraz je lehce stylizovaný do jednobarevných a geometrických ploch (především malba náměstí), aby se nenásilně doplňoval s moderním interiérem.
Lokalita: Karlovo Náměstí, Třebíč.  Doba vyhotovení: 2 dny. Rok: 2020

Nástěnné malby v hospodě - Markvartice

Hospoda patří sboru místních dobrovolných hasičů. Po vybudování nové hospody v Markvarticích jsem byla požádána o vymalování prázdných zdí pro zútulnění prostoru. Motiv nechali na mé fantazii. Zvolila jsem lidový motiv společenského veselí pro jednu zeď a znázornění místních hasičů při hasičském cvičení pro druhou zeď. Použila jsem zde lehkou nadsázku a komiksový styl. Postavy nepředstavují konkrétní osoby. Tato malba těší hosty již 16 let. Lokalita: Markvartice (okres Jihlava). Rok: 2006

Soukromá nástěnná malba v průjezdu domu

Tato malba byla vytvořena již v roce 2004 a v nezměněném stavu vydržela až do roku 2020, kdy musela být bohužel z důvodu rekonstrukce odstraněna. Malba se nacházela v rodinném domu v Markvarticích a znázorňuje majitele (uprostřed) a jeho dva kamarády. Byl to motiv na přání. Rok: 2004

Abstraktní malba v rockovém klubu

Jedna z mých prvních nástěnných maleb, realizovaná v roce 2002. Malba se nacházela v podzemních prostorách rockového klubu Boomerang v Brně. Rok: 2002

Nástěnné malby v hospodě - Brno

Ústředním motivem je Plzeňský Prazdroj, pivovar založený v roce 1842. Malby ilustrují jeho historii i dobovou atmosféru. Rok: 2008

Malba na zeď - portréty

V dnes již zaniklé Hospůdce U nás doma, která se nacházela v Brně na Kolišti, jsem malovala Helenu a Jiřího Růžičkovy, Zdeňka Trošku a Václava Glazara, protože majitelka této hospody k nim měla blízký vztah. Rok: 2004.

Máte zájem o malbu na zdi?

Pošlete mi nezávaznou poptávku, kde mi sdělíte základní informace o Vašem prostoru, velikosti zdi a jaká je Vaše představa o motivu a já Vám obratem sdělím přibližnou cenu.